Idėjų kalvė
Turi idėją? Pasidalink ja, gauk patarimų, rask draugų įgyvendinimui, pasiginčyk, pasisemk įkvėpimo ir pasidalink patirtimi!
Tipas Darbinis projektas
Sukūrė Jorė A.
Lapkritis, 2017 m.
P A T K P Š S
View skautai's profile on slideshare
Ieva Keršulytė | 21:51 2013-01-28

Netyčia čia užklydau ir nusprendžiau pasidalinti savo kažkada seniai sugalvota ir mintyse likusia idėja. Žinot, kai vyksta tokie pasauliniai konkursai, kur nurodomos vietos ir laimi tas, kuris aplanko ir nusifotografuoja visose (ar daugiausiai) vietose. Taigi, gimęs sumanimas buvo, kad kiekvienas kraštas pateikia pvz: po 3 įžimias vietas ir laimi tas vienetas (kiekvienoje amžiaus grupėje), kuris aplanko daugiausiai vietų. Tokią akciją atrakciją galima rengti vietoje žygio konkurso :)

P.S. nežinau ar čia vietoje parašiau, bet nusprendžiau paklausyti Jorės žodžių, kad visos idėjos geros ;)

Jorė A. | 22:34 2013-01-31

aišku vietoj :) man atrodo labai gera - taip galima ir skautišką interaktyvų žemėlapį su fotkėm visos Lietuvos pasidaryti! Pakontaktuok su Benita iš JPS'o, manau būtų labai realu šitą suintegruot su žygio konkursu. Ypač jei pakoordinuotum viską :)

Milda Navaslauskaitė | 23:08 2012-01-14

Na, kadangi nemoku sukurti naujo "projekto", parašysiu čia... yra kelios gražios tradicijos, kažkada buvusios kažkieno idėjomis, kurios galbūt gyvuoja ir kitose skautų organizacijose, tačiau, mes su jomis susidūrėme gyvendami su Bulgarijos skautais per jų Jamboree. Pirmoji tradicija- prasidėjus stovyklai, atidarymo rikiuotės metu stovyklos viršininkas į didžiulį rastą įkertą kirvį- stovyklos simbolį ir jis rikiuočių aikštėje išbūna visą stovyklą nepaliestas iki stovyklos uždarymo rikiuotės kol yra iškilmingai ištraukiamas. Teko girdėti, kad Čekijos skautai turi panašią tradiciją, tik kirvis įkertamas kiekvieną stovyklos rytą, jei tai nėra sekmadienis, per rytinę rikiuotę ir ištraukiamas vakare- tai simbolizuoja darbo dieną. Jei kirvis nėra įkirstas- reiškia, jog metas poilsiui :) Taip pat yra graži tradicija susijusi su skautavimo tęstinumu. Kiekvieną kartą po Bulgarų Jamboree iš uždarymo laužo jie pasemia šiek tiek pelenų ir saugo juos medinėje skrynelėje iki kitos stovyklos, o tuomet vėl suberia į atidarymo laužą. Taip pat, stovyklos uždarymo laužo pelenus jie dovanoja kaip draugystės simbolį išvykstantiems kitų šalių skautams :)mes vieną tokią dėžutę taip pat turime Lietuvoje :)

Jorė A. | 13:09 2012-01-23

Aha :) Šiaip juk ir mes patys turime labai skirtingų tradicijų. Kernavėje, pavyzdžiui, viena iš daugelio tradicijų yra pasibaigus vasaros stovyklai visiems dar uždarymo rikiuotėje susikibti rankomis ir apibėgti visas pastovykles dainuojant "siūlai siūlai susivykit siūlo galo nepalikit", o paskui grįžti į rikiuočių aikštę ir joje susisukti į vieną "špūlę" :) Man nuo vaikystės tai viena smagiausių tradicijų :)

Jorė A. | 13:22 2012-01-23

O dar prisiminiau Kanderštegą. Ten yra labai daug juokingų tracijų. Kai kas nors švenčia gimtadienį, tai jį iškviečia į valgyklos priekį. Jubiliatas turi užsilipti ant kėdės, užsidėti juokingą kepurę, o visi esantys valgykloje savomis kalbomis vienu metu dainuoja "su gimimo diena" - labai geras jausmas, kai tave sveikina iolika skirtingų kalbų :) Dar viena tradicija yra iš kartos į kartą perduodamos pletkų knygos. Oficiali centro politika yra, kad jei nori pasidalinti kokiu gandu, tai vietoje to, kad kuždėtum draugui į ausį, turi įrašyti jį į pletkų knygą ir būtinai pasirašyti savo vardu. Labai smagus reikalas! O kiekvieno sezono pradžioje toje knygoje į du stulpelius (brolių ir sesių) surašomi visi centro savanoriai ir kiekvienas gali pažymėti savo spėjimą - kas su kuo susiporuos. Dažniausiai vėliau tiek visko įvyksta, kad sezono vidury reikia viską perbraižyti pažymint jau esančius ryšius ir pakoreguojant spėjimus. Čia tokios smagiausios tradicijos, o kitas pasitaupysiu ateičiai :)

Viktorija Ambroževičiūtė | 19:33 2012-01-24

Kaip smagiai, tikrai :)))

Visi komentarai (4)
Jorė A. | 22:01 2011-12-10

Nežinau, kaip jūs, bet aš kartais eidama gatve, besivalydama dantis ar žiūrėdama pro langą sugalvoju kokią nors idėją. Bet paskui nebūna laiko ją įgyvendint, arba imu galvoti, kad nesąmonė, arba dar kas nors sutrukdo ją įgyvendint.
Todėl šiame projekte siūlau dalintis visokiausiomis idėjomis nuo kokių vartų norėtumėte tautinėje stovykloje iki ką reikėtų daryti, kad daugiau žmonių susimokėtų nario mokestį.
Pagrindinė taisyklė: visos idėjos yra geros! Todėl nebijokit dalintis net nesąmonėmis, galbūt visi kartu jas išvystysim iki kokio labai labai gero reikalo :)

Jorė A. | 22:11 2011-12-10

Ai, dar tinka ir visokie pasiūlymai, kaip, pvz, "norėčiau, kad atsirastų uniforminės kepuršės" arba "mokėčiau didesnį nario mokestį, jei su nario pažymėjimu gaučiau nuolaidą važiavimui traukiniu"