2013-03-11

Valentinas ir Daiva Šarėjai: geriau vieną kartą sudalyvauti, nei šimtą kartų išgirsti ir gailėtis!

Pokalbis su Valentinu bei Daiva Šarėjais.

Vis mažiau ir mažiau laiko lieka iki didžiausio nuotykio per penkerius metus, o mes tęsiame susipažinimą su stovyklą kuriančiais skautais. Šiandieną jūsų dėmesiui – pokalbis su broliu ir seserim skautuose bei pora gyvenime: JS fotoskilties skiltininke, profesionale fotografe sese Daiva Šarėjiene bei vyr. skautų pastovyklės vadovu broliu Valentinu Šarėjumi.

Pradžioje prisistatykite, papasakokite apie savo skautišką patirtį.

Valentinas: Esu Valentinas, skautauju nuo 1995 metų.

Daiva: Su skautais susipažinau 2005 metų pavasarį, o po 3 metų gavau kaklaraištį ir pati tapau skaute.

Kaip kilo idėja prisidėti prie Jubiliejinės stovyklos organizavimo?

Valentinas: Kaip buvau mažius, man vyresnieji organizuodavo stovyklas. Dabar jaučiu, kad turiu gražinti skolą. Be to, tokiose stovyklose buna smagu, ypač savanoriams ir vadovams, nes jie įdeda daug širdies, energijos ir jausmų prie organizavimo.

Daiva: Man teko prisidėti prie LSS Tautinės stovyklos organizavimo, tad pagalvojau: kodėl nepagelbėjus ir čia? Juolab, kad skautai ir fotografija man neatsiejama dalykai, o stovykloje būsiu fotoskilties skiltininkė.

Ar nebuvo pagundos savanoriauti tame pačiame skyriuje?

Valentinas: Buvo, bet ir man reikia pailsėti nuo žmonos, ir tegul Daiva pagyvena be manęs miške. Be to, br. Vygantas Kiulkys pirmesnis su manim susisiekė negu žmona :)

Daiva: Fotografija man tiesiog artimiausia sritis, todėl ir negalvojau apie savanoriavimą kitame skyriuje.

Kaip sekasi burti savo komandas skiltyse?

Valentinas: Man nieko burti nereikia, man jau pribūrė Vygantas ir pakliuvau į reikiamą skiltį.

Daiva: Valentinas nuviliojo mano potencialų narį pas save į vyresniųjų skautų pastovyklę (Valentinas yra šio brolio tėvūnas):) Tačiau labai smagu atrasti tarp skautų ir kitų fotografija besidominčių žmonių.

Ko tikitės iš JS‘o?

Valentinas: Mažai miego, daug darbų, naujų pažinčių, poilsio nuo kitų darbų J

Daiva: Visų pirma – gero oro! Ir naujos, įdomios patirties.

Ką pasiūlytumėte visiems, kurie dar abejoja, ar važiuoti į stovyklą?

Valentinas: Geriau vieną kartą sudalyvauti tokiose stovyklose, negu šimtą kartų išgirsti ir gailėtis.

Daiva: Tik kas penkis metus būna tokia didžiulė stovykla, todėl dalyvauti – privaloma!

Jūsų priemonė kaip sutaupyti pinigų stovyklai?

Valentinas: Nesu asmeninis finansininkas, tačiau nesiūlau imti greitų ar sms kreditų. Taupyti galima po truputi, kasdien ir kas mėnesį.

Daiva: Kai yra tikras noras, tai atsiranda ir galimybės. Reikėtų perskirstyti prioritetus, ką tikrai svarbu įsigyti ir ko šiandien galima atsisakyti ir vienu kitu litu papildyti taupyklę.

Ar esate buvę Jubiliejinėje/tautinėje stovykloje prieš tai?

Valentinas: Taip, ir Lietuvoje ir ne Lietuvoje.

Daiva: Taip, buvau LSS Tautinėje stovykloj.

Papasakokite savo patirtį šiose stovyklose, kaip jos daromos LSS?

Valentinas: Kaip ir visose kitose skautiškose organizacijose: idėjos, planavimas, darbas, stovyklavimas, nuovargis, ataskaitos.

Ar valgote žalią mėsą?

Valentinas: Tai kad iš žalios mėsos – jokios naudos. Man tai šašlykai kepti skaniau, kantrybės užtenka kad palaukčiau, kol iškeps.

Kada paskutinį kartą buvote žvejoti?

Valentinas: Nepatinka kankinti žuvytes, jau geriau nusiperku parduotuvėje. Paskutinį kartą žvejojau maždaug prieš 10 metų .

Daiva: Nežvejoju, bet dažnai tenka šprotus skardinėj išžvejoti :)