2014-11-30

Gražaus ir prasmingo Advento

Trumpai apie Adventą ir ką galima nuveikti jo metu

Advento metu (lot. adventus reiškia atėjimą) – tikintys į Jėzų Kristų laukia jo sugrįžtant laikų pabaigoje, taip pat ruošiasi minėti Dievo Sūnaus atėjimą į šį pasaulį. Adventas trunka keturias savaites. Kalėdos – Jėzaus Kristaus gimimo minėjimas. Dievas tapo žmogumi, kad žmogus atrastų, pažintų Dievą, nebebūtų netikintis, bet tikintis.

Kaip evangelistas Jonas sako:

„Buvo tikroji šviesa,

kuri apšviečia kiekvieną žmogų,

ir ji atėjo į šį pasaulį.

Jis buvo pasaulyje,

ir pasaulis per jį atsiradęs,

bet pasaulis jo nepažino.

Pas savuosius atėjo,

o savieji jo nepriėmė.

Visiems, kurie jį priėmė,

jis davė galią tapti Dievo vaikais –

tiems, kurie tiki jo vardą,

kurie ne iš kraujo

ir ne iš kūno norų

ir ne iš vyro norų,

bet iš Dievo užgimę.

Tas Žodis tapo kūnu

ir gyveno tarp mūsų;

mes regėjome jo šlovę –

šlovę Tėvo viengimio Sūnaus,

pilno malonės ir tiesos.“ (Jn 1, 9-14)

Broli ir sese, šiame laike siūlau tris darbelius, kuriuos galima atlikti pasirinktinai pagal amžių ir poreikį.

Adventinio vainiko darymas

Adventinis vainikas, supintas iš žalių, dažniausiai eglinių, šakelių ir papuoštas keturiomis žvakėmis, simbolizuoja liturginį Advento laikotarpį, kuris trunka keturias savaites. Kas sekmadienį uždegama tiek žvakių, kiek suėjo Advento sekmadienių. Trys žvakės būna violetinės, o viena, Trečiojo Advento sekmadienio, Bažnyčios tradicijoje vadinamo džiaugsmo sekmadieniu, rožinė, simbolizuojanti jau visai priartėjusį Kalėdų džiaugsmą.

Kaip pasidaryti adventinį vainiką rasi čia.

Melstis advento metu

Tam padės seserų vienuolių parengti mąstymai (šie metai – vienuolių, pasišventusių Dievui, metai).

Dalyvauti Beatliejaus ugnies akcijoje

Jėzus Kristus gimė Beatliejuje. Dievo tapimas žmogumi – regimas ženklas, jog kiekvienas žmogus yra Dievui brangus ir mylimas. Skautai dalinasi žvakės liepsna uždegta nuo Beatliejaus Jėzaus Kristaus gimimo bazilikos žvakių. Raginu nešti šią šviesą į pasaulį ir kartu prisidėti, kad daugiau būtų gerumo ir meilės.

Br. kun. Arūnas Jankauskis

Skautų dvasios tėvas