2015-01-01

2015 metų iššūkiai ir galimybės

Kas mūsų laukia 2015 metais?

Turbūt senstu, nes nebespėlioju, ką atneš nauji metai. Šį sykį metų pradžios proga dalinuosi tuo, kas svarbaus tikrai įvyks, kokios paprastos galimybės gali nepaprastai praturtinti skautavimą ir ką norėtųsi palikti praeityje.

Svarbiausi įvykiai:

1. Pradėsime gyventi pagal naująją LS strategiją.
  2. Bus pasirašyta naujoji Lietuvos skautiškų organizacijų deklaracija ir pradėti bendri pasiruošimo skautybės šimtmečiui darbai. Skautiškų organizacijų Apskritasis stalas patvirtins tautinės stovyklos štabą.
  3. Pavydėsime drąsuoliams, išvykusiems į pasaulinę jamboree Japonijoje.
  4. Švęsime Lietuvos Skautijos 20-metį!

Galimybės:

1. Pasikviesti į skilties sueigą svečią, su kuriuo labai norėtum pabendrauti, bet iki šiol nedrįsai kreiptis.
  2. Nuvykti aplankyti kito krašto ar kitos šalies skautų ir kartu su jais pažaisti žaidimą – rasti kuo daugiau skirtumų ir panašumų jūsų skautavime.
  3. Jei esi vadovas – perskaityti neskautišką knygą apie ugdymą. Jei dar nesi vadovas – perskaityti knygą.

Ko saugotis:

1. Skautiškumo vertinimo tik pagal kaklaraiščio spalvą.
  2. Pamiršimo, iš ko yra kilusios mūsų tradicijos ir jų pavertimo įpročiais be prasmės.
  3. Galvojimo, kad yra tik viena teisinga nuomonė.

Ką galvojau ankstesniais metais:

1. 2012
  2. 2013
  3. 2014

Ir nepamirškite svajoti, tyrinėti bei kurti!

s. Jorė