2017-06-14

NVŠ naujienos

Ritos Baranauskienės, „Margirio“ draugovės jaun. skautų vadovės, draugininkų Antano Kalinausko, Marijos Butkevičienės, Almos Šimanskienės veiklos ataskaita už 2017 metų vasario, kovo, balandžio, gegužės mėnesius.

Ritos Baranauskienės, „Margirio“ draugovės jaun. skautų vadovės, draugininkų Antano Kalinausko,  Marijos Butkevičienės, Almos Šimanskienės  veiklos ataskaita už 2017 metų vasario, kovo, balandžio, gegužės mėnesius.  NVŠ programoje „Lietuvos skautijos vaikų  ir jaunimo programa (Alytaus m. sav.)“ dalyvavo 74 vaikai.   Vaikai veikė mažose grupelėse (skiltyse):

• susikūrė skilties simboliką,

• visi skilties nariai pasidalijo atsakomybėmis;

• išsikėlė idėjas ir suplanavo jų įgyvendinimą;

• aptarė vykdytą veiklą.

Edukacinių užsiėmimų muziejuose metu vaikai susipažino su skautybės istorija, nagrinėjo svarbiausius Lietuvos ir Alytaus istorijos faktus. Kaip elgtis atsitikus nelaimei, pasakojo mokyklos slaugytoja, vaikai žaidė simuliacinius žaidimus – mokėsi suteikti vienas kitam pagalbą.

Jaunesnieji skautai užsiėmimų metu gavo teorinių žinių, kaip tinkamai pasirengti išvykai į gamtą (apranga, higiena, žygio reikmenys, žygio planas), taip pat praktinių įgūdžių (kaip susikrauti kuprinę, naudotis žemėlapiu, kompasu ir pan.). Vėliau buvo organizuojami žygiai po apylinkes, aplankant įžymius istorinius ir gamtos objektus. Išvykų metu buvo žaidžiami įvairūs stebėjimo ir orientaciniai žaidimai, mokomasi kultūringo, gamtinę aplinką tausojančio stovyklavimo. Užsiėmimų metu nedidelės vaikų grupės  (skiltys)  gaudavo kūrybines užduotis, kurių metu mokėsi dainuoti, muzikuoti, inscenizuoti etiudus, kurti dekoracijas ir sceninę aprangą, prisistatyti, tinkamai elgtis prieš auditoriją. Visa draugovė dalyvavo akcijoje „DAROM 2017“ -  padarė gerąjį darbelį bendruomenei.

Kiekvienas užsiėmimas buvo aptariamas ir įvertinamas grupėje: jo įdomumas, nauda, aktualumas ir pan. Pažangos lygis buvo  vertinamas patyrimo ženklu-simboliu.

Prie Laisvės Angelo miesto sode

Skautų įkūrėjo lordo B. Powellio gimtadienis

Žemės dienos minėjimas

Saugus kelyje

Alytaus Kraštotyros muziejuje

Kauno  Vyt. Didžiojo karo muziejuje

Alytaus Dzūkijos pag. m-klos muziejuje

Alytaus raj. Pivašiūnų amatų centre

Įžodis

Skautų pavasario šventė Klaipėdoje

Edukacinis užsiėmimas delfinariume Klaipėdoje

Jaunesniųjų skautų žygiai

Pietūs

Akcija „DAROM 2017“

Akcija „Apkabink Angelą“  Alytaus miesto sode

Alytaus Kraštas –Pilėnų tuntas-Mindaugo draugovė

Pirmoji pagalba

Vyko paskaita  „Pirmoji pagalba“.

Programoje dalyvavo 16 Mindaugo draugovės skautų, buvo planuota 16 užsiėmimų- visi įvyko (viso  62 val.).

Vykdyta 1 dalyvių apklausa.