Kas yra JOTA – JOTI arba kodėl verta dalyvauti?

Karolis Martinaitis | 2016-09-02

Kas yra JOTA – JOTI arba kodėl verta dalyvauti?

 

Nori dalyvauti pasaulinėje skautų stovykloje, Jamboree, bet nenori toli išvykti? Nori susirasti naujų skautiškų draugų iš 150 pasaulio šalių? O gal nori išgirsti jau rastus tarptautinius bičilius kasmet?

 

Dalyvauk JOTA – JOTI!

JOTA – JOTI yra vienas populiariausių, skautiškų renginių, vykstantis kasmet,  trečiąjį spalio savaitgalį. Jis skatina bendravimą tarp  dalyvaujančių 150 šalių skautų. Kasmet renginyje dalyvauja virš milijono skautų. Vienas iš jų šiemet gali būti ir tu!

 

Kas yra JOTA ir radijo mėgėjas?

JOTA (Jamboree On The Air) – vienas iš JOTA- JOTI elementų yra radijas. Skautai visame pasaulyje susisiekia radijo ryšiu ir dalinasi skautiškomis idėjomis bei patirtimi.

 

Radijo stotelė susideda iš antenos, siųstuvo, imtuvo ir aišku asmens mokančio visu tuo naudotis – radijo mėgėjo. Tokios radijo stotelės dažnai neturi konkrečios vietos, o būna laikinai įrengtas gamtoje ar miesto teritorijose.

 

Radijo mėgėjas privalo veikti pagal vietos teritorijoje licenzijuojamas radijo mėgėjų taisykles. Skautiškieji radijo mėgėjai veikia po JOTA –JOTI skėčiu. Radijo dažniai bei pagrindinės nuostatos pateikiamos JOTA taisyklėse. 

 

Kasmet per JOTA – JOTI savaitgalį renginyje sudalyvauja daugiau nei 20 000 radijo mėgėjų, kurių pagalba skautai susidraugaujama su radijo aparatu, bei bendraujant dalinamasi skautiškomis istorijomis su prie kito radijo aparato, kitoje pasaulo valstybėje, sėdinčių skautuku.

 

Kas yra JOTI ir internetiniai pokalbiai?

 JOTI (Jamboree On The Interne) – dar vienas JOTA –JOTI elementų yra internetas. Naudojantis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, interneto ryšiu, naršykle, elektroniniu paštu ar pokalbių programėlėmis,  jūs galite susijungti su kitais pasaulio skautai. Tai paprasta pasitelkiant ir Skype, Facebook, Twitter, IRC, TeamSpeak programas bei Minecraft žaidimą.

 

Skaute, naudodamasis internetu ar įvairiomis programėlėmis, nepamiršk vadovautis saugaus interneto taisyklėmis ir etiketo normomis, juk visur ir visuomet esame skautai.

 

Dar dvi smagios veiklos - JOTI Radijas ir JOTI.TV.,  jose galima išbandyti programavimą, pamatyti, kas vyksta už televizijos bei radijo užkulisių visame pasaulyje, taip pat - pažaisti.

 

Taigi, ką veiksime per Jota- Joti?

Įdomiausias dalykas šiame skautiškame reingnyje yra šilti poklabiai su kitais skautais visame mieste ir pasaulyje apie skautavimo patirtį, savo skautišką vienetą, organizaciją, bendruomenę bei savo krašto kultūrą.

 

Taip pat, mielas, potencialus JOTA-JOTI dalyvi, yra sudarytas veiklų bei iššūkių sąrašas, kuriuos gali įveikti per JOTA-JOTI savaigalį:  

  • JamPuz - trumpa Jamboree Puzzle, kurioje siūloma susirašyti kuo daugiau radijo šauklių, t.y. po kiekvieno ryšio užsirašyti išgirsta šauklį ir siekti susisiekti su kuo daugiau skitringų JOTA – JOTI dalyvaujančių skautų.
  • Jota-JOTI veiklos – galite pasirinkti iš įvairių veiklų variantų, pavyzdžiui, TheGoals.org, Morzės abėcėlės, įvairių žaidimų, Žemės drebėjimo žaidimų... ir laboratorinių ekspirimentukų.
  • JOTA-JOTI iššūkiai - CD signalizavimas, Jota interneto linija, aitvarų gamyba, darbas su racijomis, robotukų gamyba, savo Goldberg mašiną kūrimas, SMS teksto menas ir  Kosminio laivo pratimas grupei.
  • ScoutLink - internetinis žaidimas tarp konkuruojančių skautų Minecraft platformoje.

 

Pasilinksmink per JOTA – JOTI!

Apsibrauk raudonai spalio 14 - 16 d. savo kalendoriuje ir dalyvauk didžiausiame interneto bei radijo ryšiu vykstančiame, skautiškame renginyje pasaulyje. 

 

Ar norėtumei šio renginio savo krašte?

Praeitais metais Lietuvoje šį renginį turėjo tik Panevėžys, Šiauliai ir Vilnius. Šiais metais JOTA –JOTI gali turėti visi kraštai!

Tau tereikia:

  • Pasidalinti naujiena su krašto skautais.
  • Paprašyti vienetų(-o) vadovų, kurie norėtų dalyvauti renginyje susisiekti su skautu vyčiu Karoliu Martinaičiu - JOTA – JOTI koordinatoriumi Lietuvoje - el.paštu karolis.martinaitis95@gmail.com

 

Kuo pagelbės brolis Karolis, kad JOTA - JOTI įvyktų tavo krašte?

  • Pasistengs surasti radijo mėgėją, kuris su įranga trečiąjį spalio savaitgalį apsilankys pas jus arba jūs pas jį, vienetui papasakos apie radijo mėgėjus, pamokys naudotis stotele ir padės susiekti su užsienio skautais.
  • Pasiūlys įvairių žaidimų ir veiklų savaitgaliui, tinkamų žaisti sueigų metu, tiek lauke tiek prie kompiuterio su internetu.
Karolis Martinaitis | 2016-09-02