Kas Naujo?

Skautų naujienos

2004-09-02

Europos skautų savanorių programa - tavo šansas

Buvimas skautu šiandieną reiškia priklausymą didžiausiai pasaulio organizacijai. Skautai yra įsikūrę 144 valstybėse visame pasaulyje. Kaip WOSM (World Organization of the Scout Movement - Pasaulinė skautų judėjimo organizacija) narys tu turi galimybe susipažinti su kitu šalių bei kultūrų skautais. Lengviausia tai padaryti - dirbant skautų centre. Kai kurie iš centrų dirba visus metus, kai kurie - tik vasarą. Europoje yra 60 skautu centrų, dirbančių apskrities ar nacionaliniame lygmenyje, į kuriuos gali tikėtis išvažiuoti savanoriauti.

Europos skautų savanorių programa suteikia galimybę išvažiuoti skautams savanoriškam darbui į užsienio šalis savanoriauti. Savanoriavimo programa tęsiasi bent 4 savaites. Daugelyje vietų skautai būna keletą mėnesių ir dirba visose srityse susijusiose su skautų centru. Savanoriai turi daryti visus juos įpareigojančius darbus ir užsiėmimus, už tai centras įsipareigoja juos apmokyti, išlaikyti, apgyvendinti ir t.t., taip pat savanoriai turi gauti pažymą, ką ir kur skautas dirbo centre, programos metu.
Vienas žinomiausiu yra Kanderštego Tarptautinis Skautu Centras - tai pasaulio skautu centras priklausantis WOSM.


"pinkies" (-rožinukai?!?) :)

taigi, kas tie "pinkies"? Tai yra Kanderštego tarptautinio skautu centro (KISC) personalo nariai. Jie taip vadinami todėl, jog visa laika nešioja rožinius marškinėlius ar džemperius.
Kanderštego Tarptautinis Skautu Centras dirba visus metus, vadovaujamas direktoriaus su jam padedančiu tarptautiniu personalu. Kiekvieną mėnesį i Kanderštega , įsikūrusį centrinėje Alpių dalyje, atvyksta nauja grupė, kuri yra pasiruošusi padėti svečiams pajusti skautavimo ir brolybės magiją.

Yra kelios sąlygos, kad galėtum būti KISC personalo nariu:
* turi BUTINAI priklausyti WOSM ar WAGGGS (Lietuvos skautija yra WOSM narė)
* tau turi būti BENT 18 metu
* tu turi sugebėti bendrauti angliškai
Kaip tarptautinio skautu centro personalas tu turėtum dirbti su skautais iš kitų valstybių daugiausiai iš Europos, tačiau ir iš Afrikos, Azijos, Amerikos bei Australijos.
Personalo skaičius labai priklauso nuo sezono: rudenį, žiemą ir pavasarį paprastai dirba 5-6 savanoriai, vasara - iki 27 savanorių. 2003 metų vasarą iš viso dirbo 50 personalo narių iš maždaug 20 pasaulio šalių. Tarptautinis bendradarbiavimas - tai vienas iš nuostabiausių dalykų, kuriuos tu gali čia patirti: kultūra, kalbos, tradicijos, patiekalai, muzika... visa tai veda link įdomiu diskusijų patirties... Mūsų šalys bei kultūros gali būti labai skirtingos, bet mes visi esame skautais!
Kiekvienas sezonas prasideda naujų personalo narių apmokymais. Vasarą kursai tęsiasi dvi, kito sezono metu - vieną savaitę. Kursai leidžia suvokti skautams, ką jie darys artimiausius tris mėnesius ir kokie yra patys pagrindiniai darbai centre. Visi skautai savanoriai gyvena Centro kambariuose po tris. Dirbdamas KISC turėsi galimybe dirbti visose srityse, tačiau tau bus paskirta viena pagrindine sritis.

Ką tau reikės daryti?
Vasara yra užimčiausias metu laikas. Centre apsistoja iki 1400 skautu! Vasara yra dvi pagrindines datos - Nacionalinė Šveicarijos diena (rugpjūčio 1d.) ir Kalėdos (jas švenčia tik personalas rugpjūčio 24d.). Didžiausia personalo grupe yra programos komanda, kuri organizuoja visus užsiėmimus. Jei tu būsi šios komandos nariu, tu vadovausi žygiams į kalnus, dirbsi programoje, vesi rankdarbiu užsiėmimus ir t.t. su skautais iš viso pasaulio.
Darbas stovyklavietėje - užtikrinti, kad visi stovyklavietės skautai būtų laimingi ir gerai leistų laiką. Tai darbas, kuris prasideda malkų išvežiojimu, tualetų plovimu, ką tik atvykusių grupių įregistravimu. ši grupė daugiausiai laiko praleidžia tarp stovyklautojų ir todėl turi daug galimybių bendrauti su skautais iš viso pasaulio.
Kita didžiulė skautų savanorių grupė dirba Namų departamente. Ši grupė rūpinasi paties centro pastatu, pradedant kambariais, skalbykla, viso personalo rūbų švara. Namu departamentui taip pat priklauso valgykla, kurioje patiekiamas bei užsakomas maistas stovyklautojams. Jei dirbsi šioje grupėje - sutiksi visus skautus apsistojusius name, taip pat kitų sričių personalu dirbančiu viduje. Dirbant skautiškoje centro parduotuvėje atsiveria didžiulės galimybės susipažinti ir pabendrauti su skautais iš viso pasaulio.
Žiemą KISC užsiima slidinėjimu bei kitais užsiėmimais susijusiais su sniegu. Jei ruošiesi dirbti žiemą - tau greičiausiai teks būti slidinėjimo gidu, rodyti geriausias slidinėjimo trasas, mokyti pradedančiuosius. Tikros Kalėdos ir Naujieji Metai taip pat yra didžiulis įvykis su daug daug svečių.
Pavasaris reiškia daug paruošiamųjų darbu vasaros sezonui. Taip pat yra glimybė užsiimti slidinėjimu sezono pradžioje ir žygiais į kalnus sezono pabaigoje, tačiau ilgiausiai teks praleisti stovyklavietėje, ruošiant ją intensyviam vasaros sezonui.
Ruduo - tai šiek tiek laisvesnis metu laikas, vis dar galima keliauti į kalnus. Savanoriai daugiausiai laiko praleidžia ruošdami namą artėjančiam svečių srautui. Stovyklavietė rengiama uždarymui.
Visi sezonai yra skirtingi: vasara ir žiema turi daugiausiai svečių, rudenį ir pavasarį lieka daugiau laiko komandai. Kiekvienas sezonas yra savitas ir linksmas.
Personalo komandoje taip pat dirba ir ilgalaikiai savanoriai, kurie čia atvyksta ilgiau nei 4 mėnesiams. Visi jie yra buvę trumpalaikiais savanoriais (nuo 4 savaičių iki 3 mėnesių). Jie dirba tam tikrose srityse. Tai taip pat tarptautinis personalas vienijantis 15-20 narių.
Jei tu ieškai darbo nuo 9 iki 17 valandos - tai Kanderštegas ne tau, bet jei tu nori dirbti kaip išprotėjęs, praleisti laiką su skautais iš viso pasaulio ir atlikti savo pareigą artimui - Kanderštego tarptautinis skautų centras yra vieta skirta tau. Savanoriavimas suteiks tau patirties tolimesniame tavo gyvenime. Nedelsk! Prisijunk ir būk vienas iš "Pinkies"!

Yra klausimų? galiu juos atsakyti:
Julius Valickas - buvęs KISC savanoris
juliusvalickas@yahoo.com

Dar daugiau info:
Kandersteg International Scout Centre
CH-3718 Kandersteg
+41 (0) 33 675 82 82
staff@kandersteg.scout.org
www.kisc.ch