2012-05-17

Patyrusių skautų susitikimas

Kaip patyrę skautai Kauną šturmavo...

Gegužės 12-13 dienomis Kauno skautų name vyko Lietuvos Skautijos patyrusių skautų susitikimas, kuriame dalyvavo 14 pat. skautų. Patyrę skautai buvo atvykę iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Tauragės. Telšių, Marijampolės kraštų.

Susitikę šeštadienį pirmiausiai susipažinome, atlikome keletą komandos formavimo pratimų ir pristatėme savo kraštus. Sužinojome ką daro Telšių krašto skautai radę nesaugiai paliktą vėliavą nakties metu, pasiklausėme Vilniaus krašto pernai metų stovyklos himno, sužinojome įvairių faktų iš Pavasario šventės, supratome, kad Panevėžys – tai ne Marsas, o Tauragė – jauniausias kraštas bei išmokom įvairių žodžių Marijampolės tarme.

Pavalgę labai skanius sesių ruoštus pietus kibome į darbą. Kiekvienas kraštas surašėme, kokios problemos yra mūsų kraštuose. Daugelyje kraštų jos tos pačios, tad jų priežastis bandėme aiškintis debatų būdu. Po debatų gavome užduotį Kauno mieste apklausinėti 15 žmonių: ką jie žino apie skautus ir išmokyti 3 vaikus, kokių nors mazgų. Netoli Soboro sutikome vaikų grupę, kurie dalyvavo ekskursijoje, jiems patiko mūsų organizacija ir sakė, kad savo mieste būtinai prisijungs prie skautų. Nustebino viena moteris, kuriai mes esame ne sovietiniai pionieriai (beveik teisingai) ir, kad mūsų šūkis Dievui, Tėvynei (trečios dalies šūkio neprisiminė) ir ji pažadėjo kitąmet LS perversti 2 %.

Atlikę užduotį ir grįžę į skautų namą dalyvavome pokalbių laidoje „Valanda su Milda“, kurioje pristatėme mūsų pasiekimus. Po vakarienės (ačiū vadovams), žaidėme skautišką kazino, jis susidėjo iš keturių žaidimų: „Alias“, „Twister“, „Uno“ ir „Daržovių salotų“. Komandos sudarytos po 2 skautus ėjo per visus punktus ir aiškiškinosi laimėtoją. I ir II vietos laimėtojai laimėjo „Rududu“, III ir IV laimėjo - kondensuoto pieno, o V, VI, VII vietos laimėtojai - vaflių, bet kuriuo atveju laimėjo draugystė, taigi viską valgėme kartu. O po visko vyko taip ilgai lauktas mūšis „Skautų protai“, kuriame sužinojome, kad tokio projekto, kaip „Augu skautiška, Lietuviška dvasia“ nėra. Dar kartą sveikinu laimėtojus Povilą, Tadą ir Bitelę, buvau nustebęs kiek visi daug žino apie skautus. Vakare, pažiūrėję filmą, visi traukėme miegoti, bet miego dar nesinorėjo, tad iki 4 valandos ryto kalbėjomės apie gyvenimą kituose kraštuose.

Sekmadienis prasidėjo Dulės žadintuvu ir nelabai dar atsibudę ėjome į kiemą daryti mankštos, po kurios broliai traukėme į virtuvę daryti pusryčių sesėms (ir sau). Apsitarę ką veiksime likusį laiką, kibome į darbą. Pakalbėjome kokiu tikslu mes susirinkome, ką tai duos. Parašėme, ką mes manom vienas apie kitą, paskutinį kartą pakalbėjome apie gyvenimo būdą – skautavimą, pažadėjome atvykti į vienas kito stovyklas ir išvykome.

Visa komanda, Lukas, Mantas, Karolina, Augmantas, Alina, Povilas, Karolis, Mindaugas, Agnė, Eimantas, Eglė, Julita, Areta, Žygimantas dėkoja Ievai, Mildai, Tadui, savo šauniesiems vadovams, už suteiktą nuostabų laiką ir laukia kada vėl visi susitiks.

„Mieli patyrę skautai, gailėkitės tie, kurie čia nedalyvavo, čia tokia buvo nereali atmosfera, kad draugai atrasti šiame susitikime liks visam gyvenimui, galiu sakyti, kad su kai kuriais taip tvirtai susidraugavau, jog jie yra netoli statuso „geriausias draugas“ (kas tie žmonės, susipras patys :) Ir kai turėsit galimybę vykti į tokius susitikimus, nesvarstydami vykit. “

Lukas Kornelijus Vaičiakas, Telšių kraštas

„Pirmoje sueigoje susirinko labai gera komanda. Aktyviausi žmonės beveik iš visų kraštų, būtų liūdna jei jūsų nepamatyčiau ateinančiose sueigose.“

Karolis Martinaitis, Panevėžio kaštas

„Aptarėme visiems kraštams aktualias problemas, susiradom draugų kituose kraštuose, susidirbom kartu kaip komanda, daug visko išmokome ir sužinojome, o svarbiausia – gerai praleidome laiką. Šaunu, kad susirinko skautų iš skirtingų kraštų, tikiuosi kitą kartą susirinks visi iš visų kraštų ir mūsų bus dar daugiau.“

Augmantas Cibas, Vilniaus kraštas

„Daug skautų iš įvairių kraštų. Turėtų būt daug nuomonių, patirčių, netgi tarčių ir akcentų... O šiaip, juk jau pavadinimas sako, kas mes dabar tokie ir kad nešam žinią į savo kraštus apie atbundančią Skautiją...“

Mantas Viliušis, Šiaulių kraštas

„Buvo labai linksma, susiradau daug draugų iš visos Lietuvos. Labai patiko, kad vadovai stengėsi iš mūsų suformuoti šaunią, tvirtą komandą. Patiko veikla ir žmonės, kurie atvažiavo niekieno neverčiami, o patys degdami noru susipažinti, išmokti, sužinoti. Manau, kad iš mūsų išeis puikiausia Vyšnių Taryba ir mes padarysim daug didelių dalykų!“

Karolina Rudžionytė, Vilniaus kraštas

„Visi grįžom sveiki ir nepaisant to, kad rytoj į mokyklą, nuotaika buvo puiki.“

Eimantas Martinaitis, Panevėžio kraštas

„Visą savaitgalį mes neapleidome geros nuotaikos. O juk be to - nė iš vietos! Tikiu, kad mes susitiksime dar ne kartą ir, tapę komanda, krutinsime Skautiją.“

Agnė Dambrauskaitė, Tauragės kraštas