Kas Naujo?

Skautų naujienos

2013-02-28

Pirmą kartą Lietuvoje organizuotas renginys TDOTI/TDOTA Švėkšnoje

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijoje vyko tarptautinis renginys, TDOTI/TDOTA ("Thinking Day On The Air / Thinking Day On The Internet" )

 

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijoje  vyko tarptautinis renginys, TDOTI/TDOTA  ("Thinking Day On The Air / Thinking Day On The Internet" ) Tai  Lietuvos Radijo Mėgėjų Žilvino  (LY2SS) ir Andriaus( LY1AKM) bei atvykstančių vadovų   Henrik Jørgensen ir Thomas Berg Johnsen iš Danijos organizuojamas renginys skautams, skirtas išbandyti radijo  galimybes bendraujant su skautais iš kitų šalių, tema - Susimąstymo diena.

Be Švėkšnos Alicijos Rugytės skautų, dar dalyvavo skautai iš Laukuvos bei Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos skautų draugovės,taip pat skautai – studentai iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno ir kitų miestų.

 Šilutės ir Šilalės skautai išmoko bendrauti HAM radijo ryšiu, sužinojo  kas yra Q kodai Tai buvo puiki puiki galimybė pabendrauti su skautais ir radijo mėgėjais iš įvairiausių kraštų

Mūsų šaukinys buvo LY1SCOUT. Vienas radijo mėgėjas iš Vilniaus komentavo

,, Sekmadienį beveik iki pietų Vilniuje puikiai girdėjosi LY1SCOUT. Vaikai labai jaudinosi, bet darė ryšius! Man pačiam labai knietėjo padaryti QSO, bet, deja, per balkoną ant šalia stovinčios eglės šakų užmestas dratas ir QRP to padaryti neleido. Tačiau vien tik girdėti buvo smagu. Dėkui už pastangas ir entuziazmą LY2SS, LY1AKM ir visiems, kurie prisidėjo prie sėkmingo renginio!“

Prezidentės puokštė prie paminklo Signatarui K. Šauliui

Švėkšnos Alicijos Rugytės skautai, Vasario 16 d. rytą,  išskubėjo į Stemplių km. Ten kartu su Švėkšnos seniūnijos atstovais, Stemplių kaimo gyventojais, kartu su Signataro K. Šaulio giminėmis uždegėme žvakeles ir padėjome  gėlių puokštę Stemplių kaime prie paminklo K. Šauliui. Šią puokštę įteikė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Atidavę pagarbą didžiam žmogui,  vėl skubėjome dalyvauti  skautiškame renginyje, bandėme kalbėti per HAM radiją, mokėmės morzės abėcėlės, rišome mazgus, statėme mini skautiškus statinius, vykdėme orientacines užduotis su racija ir kompasu, mėtėme lasą (  apie 5 m. virvę prie jos galo pririštu svertu mėtėme į taikinį), ugdėme taiklumą, mėtydami CD  į taikinį; drąsiai ir draugiškai kalbėjome angliškai su skautais iš Danijos Henriku ir Thomu, dirbome grupėse ir čia  suradom artimesnį bendravimą su radio mėgėjais. Turėjome surinkti danų atvežŧus konstruktoriukus. Bandėme suprasti kas nupaišyta schemose, mokėmės lituoti. Ačiū Benui ir Aleksandrui iš Klaipėdos, Moksleivių saviraiškos centro radijotechikos būrelio, kurie mums talkino savo elektrotechninėmis žiniomis Sekmadienio rytą visiems  skautams ir jų vadovams Henrikas įteikė radio mėgėjų amblemas. Jomis labai apsidžiaugėme.

Esame dėkingi savo gimnazijos direktorei Daliai Dirgėlienei, kad leido pasinaudoti gimnazijos patalpomis. Jos paramą visada jaučiame. Dėkojame ir ūkvedžiui R. Griausliui, kuris  patikėjo skautams raktus nuo gimnazijos pastato. Mes džiaugiamės, kad pateisinome Jūsų pasitikėjimą.

Pirmą kartą Lietuvoje skautai turėjo galimybę susipažinti ir patys praktiškai pakalbėti per HAM radijo. Radijo mėgėjai Andrius ir Žilvinas  po renginio parašė:

,,pajutę vaikų susidomėjimą  mūsų hobiu greitai puolėm traukti iš tašių viską ką turėjom įdomaus: demonstravom telegrafą ir šiuolaikinius jo skaitymo būdus, skaitmenines modas, ultra trumpiausias bangas, bet pats netikėčiausias ir stulbinantis dalykas vaikams pasirodė  telegrafo skaitymas visiems radijo mėgėjams įprastu būdu. Pamėginsiu aprašyti situaciją, ogi viskas atrodė taip : ant stalo stovėjo kompiuteris kurio ekrane vaikai matė besikeičiančias raides beabejo kompiuteris pypsėjo be perstojo, o Žilvinas atsistojęs nugara į vaikus garsiai tarė ant ekrano pasirodžiusias raides (geriausias klausimas iškilęs vaikams: "Dėde, o kaip jūs matot?"). Vakarui einant į pabaigą pasimatė, kad tikrai nuveikta daug, todėl ėjom miegot su dideliu pergalės jausmu. Dar labai norėčiau padėkoti visiems kolegoms radijo mėgėjams, kurie surado laiko ir turėjo kantrybės eteryje užsiimti su vaikais, galbūt ne viskas vyko sklandžiai, byrėjo raidelės, drebėjo balselis, bet manau ir jums buvo smagu.
DIDŽIUOJUOSI BŪDAMAS RADIJO MĖGĖJU!!!
Man garbė pažinoti skautus, ačiū jiems kad jie yra."

Aptarėme tolimesnį bendradarbiavimą su radijo mėgėjais  ir draugais iš Danijos .Su danais atsiminėme kartu vykusias stovyklas tiek Lietuvoje , tiek Danijoje Būdami kartu, mes   supratome, kad 2005 m.  sulipdyta bendradarbiavimo  gniūžtė, tarp Danijos ir Lietuvos , sukibo į stiprų gniužulą. Tie jausmai, kuriuos patiriame, ta bendra veikla, kuri mus jungia, kurią mes mėgstame, mus vienys dar ilgai.  Gražiausi gyvenimo dalykai anaiptol nėra „dalykai“. Tai jausmai, lydintys gerumo aktus ir gražius žodžius.

 

Nuoroda - radio mėgėjų atsiliepimai apie renginį:


http://rksvyturys.blogspot.com/


http://www.facebook.com/sveksna.skautai

 

Vilma Adomavičienė

Violeta Stonienė