Kas Naujo?

Skautų naujienos

Nuotrauka: Vainius Mirskis

2023-01-02

„Tikrojo mazgo riterio“ konkursas

Jau tradicija tapęs Lietuvos skautijos konkursas vėl kviečia išrinkti geriausius savanorius, pasižymėjusius 2022 metais!

Tikrasis mazgas – vienas paprasčiausių, bet pačių stipriausių mazgų, naudojamų virvėms surišti. Dėl savo tvirtumo ir paprastumo tikrasis mazgas tapo ne tik svarbiausiu skautiškų mazgų, bet ir savotišku simboliu, reiškiančiu skautų vienybę ir stiprybę vykdant savo pareigas, dėl to tikrąjį mazgą galime pamatyti pasaulinėje skautų emblemoje.

Lietuvos skautijai nariai taip pat turi galimybę tapti „Tikrojo mazgo riteriu(-e)“ ir savo uniformas papuošti Tikrojo mazgo ženkleliu. Kiekvienais metais pagal nurodytas nominacijas vieneto nariai iškelia labiausiai nusipelniusių skautų rekomendaciją, o viešo balsavimo metu išrenkami riteriai ir riterės, pasižymėję toje srityje. Mazgo ženklelis parodo, kad šie broliai ir sesės yra šaunūs skautai ir įkvepiantys pavyzdžiai kitiems.

 

Šių metų nominacijos:

 1. Metų savanoris -  savanoris, kuris visuomet pasiruošęs padėti.
 2. Metų darbščiausias - savanoris, kuris it bitutė pluša, kad visiems būtų gerai.
 3. Metų komendantas - savanoris, kurio švilpuko gaudesys surenka visus į rikiuočių aikštę, o jo komandų klauso kiekvienas, net jauniausias skautas. 
 4. Metų maistininkas - savanoris, kurio patiekalai kartais net užgoždavo skautiško renginio programos puikumą.
 5. Metų deganti ugnis - savanoris kuris dega noru veikti ir užkrečia kitus.
 6. Metų Vinis  - šis savanoris įsimintinu pavers ir patį sunkiausią žygį, lietingiausią stovyklą ar ramų vakarą prie laužo.
 7. Metų kantriausias - savanoris, kuriam pakartoti viską daug kartų ir mokyti kitus yra vieni niekai, nes kantrybės nors vežimu vežk. 
 8. Metų tvariausias - savanoris, kuris visada papasakos, kaip rūšiuoti ir kodėl svarbu naudoti ir turėti daugkartinio naudojimo indus maistui.
 9. Metų pokštininkas - savanoris, kuris savo pokštais sugeba ištraukti šypseną iš kitų net liūdniausią dieną.

 

Skaitant nominacijas prieš akis iššoko vienas ar kitas tavo vieneto narys? Nominuok jį/juos tapti „Tikrojo mazgo riteriais“.

Tai padaryti galima iki sausio 28 d. el.paštu liveta@skautai.lt siunčiant skauto vardą, pavardę bei skautišką vienetą ir pareigas jame, nuotrauką, trumpą aprašymą, kodėl jis vertas tapti „Tikrojo mazgo riteriu(-e)“ tavo pasirinktoje nominacijoje. 

 • Vasario 1 d. paskelbsime viešą balsavimą, kurio metu kviesime balsuoti už visus nominantus.
 • Kovo 1 d. paskelbsime „Tikrojo mazgo riterius(-es)“.
 • Pavasario šventės metu bus įteikti Tikrojo mazgo ženkleliai.