Kas Naujo?

Skautų naujienos

2005-06-08

Lietuvos skautijos vadovų delegacija Liuksemburge

Gegužės 29 - birželio 4 dienomis Liuksemburge, Lulzhausen‘e, vyko 4-asis WOSM Europos regiono nacionalinių skautiškų asocijacijų forumas, skirtas jaunimo programai ir suaugusiųjų skautybėje resursų vadybos temoms nagrinėti.

Šiemet Lietuvos skautijai atstovavo Tarybos narys Liudas Gikaras, Pirmijos pirmininkės pavaduotoja Živilė Poteliūnaitė, Jaunimo programos skyriaus Jaunesniųjų skautų programos koordinatorė Justina Vaitiekutė, Mokymų skyriaus nacionalinės komandos narė Vytautė Ramonaitė.Forumo metu vyko "workshop‘ai" trimis pagrindinėmis temomis: suaugę skautybėje, mokymai ir jaunimo programa. Taip pat buvo suformuotos tarptautinės darbo grupės(ITT), kurios viso forumo metu kūrė projektus pasirinkta tema. Kiekvienas Lietuvos skautijai atstovavęs dalyvis forumo metu rinkosi ir gilinosi į temas pagal savo darbo profilį LS. Mūsų dalyviai prisidėjo kuriant šiuos projektus:
„Kaip įtakoti savanoriavimo skautų judėjime įvaizdį visuomenėj?“ (Živilė Poteliūnaitė)
„www.roversteps.com“ (Liudas Gikaras)
„Skautiškas metodas ir jo elementai šiandieną“ (Justina Vaitiekutė)
„Mokymų ir mokymų vadovų vertinimas“ (Vytautė Ramonaitė)Forumas rengiamas WOSM Europos regionui kas dveji metai. Forumo planavimo komandos, kurią sudarė Europos regiono biuro nariai, Europos regiono komiteto nariai ir Europos regiono darbo grupių branduolio nariai, nare buvo ir LS vyriausia skautininkė Gražina Kačergytė. Ji nuo š.m. pradžios yra WOSM Europos regiono darbo grupės "Adults we need" (suaugusiųjų skautybėje vadybos), kuri dirba esamų vadovų vadybos ir naujų vadovų pritraukimo srityse, narė.

Daugiau naujienų iš renginio teiraukitės pas delegacijos narius.

Pranešimą parengė LS delegacijos vadovė psktn. vyr. skautė Živilė Poteliūnaitė