Kas Naujo?

Skautų naujienos

2005-07-15

Jaunimo mainai su olandais "Let's twist between countries"

Visi dabar laukiam kitų metų kada mes visi vėl galėsime susitikti,tik jau Olandijoje

Jaunimo mainai su olandais "Let's twist between countries"


Viskas prasidėjo liepos 2d.10h.Tada visi projekte dalyvaujantys lietuviai susirinko Kauno skautų centre ir pajudėjo į Vilniaus oro uostą pasitikti svečių ,skautų, iš olandijos.Susipažinę ir susipakavę daiktus į autobusą visi pajudėjome į Palūšę.
Palūšėje turėjome daug nuostabių dalykų...Irklavimą, tradicinius olandų blynelius, karštą kubilą, šaltibarščius...
Atsisveikinę su Palūšę ir jos gamta išvykome į Rumšiškių liaudies buities muziejų,kur turėjome kelių dienų stovyklėlę.Po lietuviškos skautoramos ir vandens čiuožyklos olandai liko patenkinti.Sukūrę naujus lauko žaidimus iš įvairių ir keistų daiktų ,dalyviai buvo paskirstyti į dvi grupes.Vieni ėjo leistis Martyno ir Augio sukonstruotu troleibusu.O kiti ėjo statyti skautišką pirtį.Nors ne visi dalyviai išbandė tiek vieną, tiek kitą dalyką, bet, tie kurie bandė, liko sužavėti.Po ekskursijos po muziejų išvykome i Palangą.Kaip tikri skautai aplankėme ten skautų slėnį ,kuriame buvo apsilankęs R.B.Powell.Iš Palangos buvom užsukę į Klaipėdą, Nidą.Liepos 7 dienos vėlų vakarą grįžome į Kauną.
Svečiai turėjo pažintinę kelionę po Kauną, o vakare pasireiškė bendras lietuvių ir olandų darbas.Dalyviai savo skiltyse gaminosi valgyti patys.Patys kepė žuvis, viščiukus ir triušius ant pačių laužų.Kadangi olandų skautam buvo lengvas šokas kai reikėjo nulupti kaili nuo ką tik užmušto triušiuko, tai jie pasirinko vištas.Triušiukų ėmėsi broliai lietuviai ir net kelios sesės. Va čia ir pasireiškė lietuvių skautų skautiškumas.
Sekančią dieną dvi mišrios grupės darė gerąjį darbelį Kaunui.Viena grupė ėjo į „Apuolės“ vaikų namus (kuriuose vaikai su negaliom), o kita i „Atžalyno vaikų globos namus“.Po gerojo darbelio pas daugelį dalyvių virpėjo širdis...
Kitą dieną pajudėjome į Trakus ir ten buvome iki projekto pabaigos.Pamatėme naktinius Trakus.Prisiklausėme baisių istorijų apie salos vaiduoklius.Ir dar Vilniuje spėjom pabuvot
Liepos 12d. su ašarom ir viltimis išlydėjome mūsų svečius namo.
Visi dabar laukiam kitų metų kada mes visi vėl galėsime susitikti,tik jau Olandijoje

Straipsnį parengė Br.Donatas