Kas Naujo?

Skautų naujienos

2005-08-03

br. Jono įspūdžiai iš kelionės po Afriką III

Amakuru! {rwandieciu kalba - labas!} Rwanda zalia, kalnuota ir joje daugybe gyventoju! Zinoma kaip visur ir visada - autobusas pora valandu velavo, taciau Ugandos-Rwandos siena iveikiau be problemu - tik va kad viza brangoka - 60$ . Kaip smagu kai atvaziavus i Kigali jau patamsiais, su tukstanciais zibureliu tarp kalvu, dar pro autobuso langa pamatai brolius su kaklaraisciais, kurie pasirupina nuvezti i saugu viesbutuka, pavakarieniauja kartu ir palinki saldziu sapnu :) Kigali - Rwandos sostine - nelabai didelis miestukas, pagaliau masinos kaip Lietuvoje vazineja desine puse, o laikas viena valanda nuo Lietuvos atsilieka. 100 Rwandos franku lygu 50 centu, o pagrindine kalba - prancuzu. Kai paklausiu ka butinai tureciau pamatyti tai visi sako Simpanzes ir Gorilas :) Taciau jos ne Kigali o nacionaliniuose parkuose (Vulcano) :) ir tas malonumas ui kiek kainuoja ir uztrunka .. tad palieku tai kitam kartui..; nuvykstu i CHK - Centrale Hospitale Kigali - ligonines vyr.slaugytoja aprodo visa ligonine, uzsuku i biblioteka. Deja, nepavyksta sukontaktuoti su gydytojais be sienu, nors ju dzipai po miesta duodasi (dar sutinku norvegian people aid dzipus su zaliu kryziumi). Kigalyje apsilankau Genocido memorialiniame muziejuje. Palieka gilu ispudi. 1994 m. Rwandoje ivyko genocidas - keliu generolu suplanuotas ziaurus ir masiskas mazesnes genties gyventoju zudymas su milijonu auku ir pabegeliu. vienas skaiciu istrigo - buvo suplanuota, kad kas 1 minute turejo zuti 2000 zmoniu... Antras muziejaus aukstas skirtas kitiems Pasaulyje vykusiems genocidams: tame tarpe ir zydu (Hitlerio); radau ir Vilniu ... Taciau kelias saukia, ir jau kita vakara zygiavau i lietuvio misionieriaus tevo selaiziecio Hermano Shulco vadovaujama Sv.Kizito jaunimo centra Mushos rajone. Padedamas vietiniu gyventoju siaip ne taip jau visai sutemus suradau jaunimcentri! zygelis buvo taip seniai lauktas! nuostabu! Susitikau gryztancius is nacionalinio parko italus. Pavakarieniaujame ir iseinu apsizvalgyti po teritorija... Nuostabu ir labai grazu lyg kokioje pasaku salyje! Surandu ir lietuvaite - medine lelyte su tautiniais drabuziais, rupintojely, o baznytele kjokia jauki! ir knygu apie Lietuva, paveiksliuku visokiausiu, gintaro salia dramblio kaulo... lyg is menulio buciau nukrites kita diena issiruosiu i zygi prie ezero, Massimo paskolina ziuronus. pakeliui pyskinu su skaitmeniniu ir paprastu fotoaparatu be sustojimo - taip grazu ir miela, tokie namukai moliniai graziai isdazyti ir durys melynos arba raudonos arba siaudines :) daugiausia keturkampiai, bet yra ir senovisku - apvaliu! o zmoniu gausybe! sutinku ir skautus - tai pasisiulo mane palydeti ir parodo trumpesni kelia. ateje prie ezero nutariam toliau pakeliauti valtimi - tai dar vienas nuotykis :) gryztam dvigubai greiciau, nei as atejau - nesgi pietus austa! Jaunimo centre pastebejau, kad nera nei vieno be darbo - dienos metu kiekvienas turi ka veikti - yra ir medzio apdirbimo cechas ir stakles metalui apdirbti, vaikuciai mokosi, zaidzia futbola, o kiti su savanore itale Silvana gamina labai grazius paveiksliukus. Kitaip negu miestuose, kur vis sutinku burius sedinciu vyruku ir nieko perdaug neveikianciu...arba gatves vaikuciu ismaldos prasanciu... Kur tik einu girdziu vaikai snabzda ar dainuoja- Jezus :) Veliau mokytoja man paaiskina, kad taip jie mane vadina :) Jezus tai Jezus :) Pazadu sau, kad butinai cia sugrysiu ilgesniam laikui ir patraukiu i ilga kelione (apie kuria kitakart) i Mwanzos miesta Tanzanijoje, kuris yra Viktorijos ezero pietuose, pasakyti ate Viktorijos ezerui. Siunciu jums daug daug kaitrios afrikos Saules nuo Kilimanjaro sniegynu! senj. s.v. kolega Jonas Mikaliunas (SedintisJautis) p.s. jei kas dar nematet nuotrauku: http://akademikai.lt/~jonis/afrika

Amakuru! {rwandieciu kalba - labas!}

Rwanda zalia, kalnuota ir joje daugybe gyventoju!
Zinoma kaip visur ir visada - autobusas pora valandu
velavo, taciau Ugandos-Rwandos siena iveikiau be
problemu - tik va kad viza brangoka - 60$ .

Kaip smagu kai atvaziavus i Kigali jau patamsiais, su
tukstanciais zibureliu tarp kalvu, dar pro autobuso
langa pamatai brolius su kaklaraisciais, kurie
pasirupina nuvezti i saugu viesbutuka, pavakarieniauja
kartu ir palinki saldziu sapnu :)

Kigali - Rwandos sostine - nelabai didelis miestukas,
pagaliau masinos kaip Lietuvoje vazineja desine puse,
o laikas viena valanda nuo Lietuvos atsilieka. 100
Rwandos franku lygu 50 centu, o pagrindine kalba -
prancuzu. Kai paklausiu ka butinai tureciau pamatyti
tai visi sako Simpanzes ir Gorilas :) Taciau jos ne
Kigali o nacionaliniuose parkuose (Vulcano) :) ir tas
malonumas ui kiek kainuoja ir uztrunka .. tad palieku
tai kitam kartui..; nuvykstu i CHK - Centrale
Hospitale Kigali - ligonines vyr.slaugytoja aprodo
visa ligonine, uzsuku i biblioteka. Deja, nepavyksta
sukontaktuoti su gydytojais be sienu, nors ju dzipai
po miesta duodasi (dar sutinku norvegian people aid
dzipus su zaliu kryziumi).

Kigalyje apsilankau Genocido memorialiniame muziejuje.
Palieka gilu ispudi. 1994 m. Rwandoje ivyko genocidas
- keliu generolu suplanuotas ziaurus ir masiskas
mazesnes genties gyventoju zudymas su milijonu auku ir
pabegeliu. vienas skaiciu istrigo - buvo suplanuota,
kad kas 1 minute turejo zuti 2000 zmoniu...
Antras muziejaus aukstas skirtas kitiems Pasaulyje
vykusiems genocidams: tame tarpe ir zydu (Hitlerio);
radau ir Vilniu ...

Taciau kelias saukia, ir jau kita vakara zygiavau i
lietuvio misionieriaus tevo selaiziecio Hermano Shulco
vadovaujama Sv.Kizito jaunimo centra Mushos rajone.
Padedamas vietiniu gyventoju siaip ne taip jau visai
sutemus suradau jaunimcentri! zygelis buvo taip seniai
lauktas! nuostabu!

Susitikau gryztancius is nacionalinio parko italus.
Pavakarieniaujame ir iseinu apsizvalgyti po
teritorija... Nuostabu ir labai grazu lyg kokioje
pasaku salyje! Surandu ir lietuvaite - medine lelyte
su tautiniais drabuziais, rupintojely, o baznytele
kjokia jauki! ir knygu apie Lietuva, paveiksliuku
visokiausiu, gintaro salia dramblio kaulo... lyg is
menulio buciau nukrites

kita diena issiruosiu i zygi prie ezero, Massimo
paskolina ziuronus. pakeliui pyskinu su skaitmeniniu
ir paprastu fotoaparatu be sustojimo - taip grazu ir
miela, tokie namukai moliniai graziai isdazyti ir
durys melynos arba raudonos arba siaudines :)
daugiausia keturkampiai, bet yra ir senovisku -
apvaliu!

o zmoniu gausybe! sutinku ir skautus - tai pasisiulo
mane palydeti ir parodo trumpesni kelia. ateje prie
ezero nutariam toliau pakeliauti valtimi - tai dar
vienas nuotykis :) gryztam dvigubai greiciau, nei as
atejau - nesgi pietus austa!

Jaunimo centre pastebejau, kad nera nei vieno be darbo
- dienos metu kiekvienas turi ka veikti - yra ir
medzio apdirbimo cechas ir stakles metalui apdirbti,
vaikuciai mokosi, zaidzia futbola, o kiti su savanore
itale Silvana gamina labai grazius paveiksliukus.
Kitaip negu miestuose, kur vis sutinku burius sedinciu
vyruku ir nieko perdaug neveikianciu...arba gatves
vaikuciu ismaldos prasanciu...

Kur tik einu girdziu vaikai snabzda ar dainuoja- Jezus
:) Veliau mokytoja man paaiskina, kad taip jie mane
vadina :) Jezus tai Jezus :)

Pazadu sau, kad butinai cia sugrysiu ilgesniam laikui
ir patraukiu i ilga kelione (apie kuria kitakart) i
Mwanzos miesta Tanzanijoje, kuris yra Viktorijos ezero
pietuose, pasakyti ate Viktorijos ezerui.

Siunciu jums daug daug kaitrios afrikos Saules nuo
Kilimanjaro sniegynu!

senj. s.v. kolega Jonas Mikaliunas (SedintisJautis)

p.s. jei kas dar nematet nuotrauku:
http://akademikai.lt/~jonis/afrika