Kas Naujo?

Skautų naujienos

2005-08-16

br. Jono įspudžiai iš kelionės po Afriką IV

Sveiki, Taigi tesiu pasakojima apie nepaprastai nuostabias keliones Rytu Afrikoje - sykart: Tanzanija. Kai geru asfaltuotu keliu kalnuotomis Rwandos vietovemis riedi 100km 5 val. tada supranti kad i krauja Vakaru kulturoje iauges posakis "LAIKAS - PINIGAI" cia negalioja (kaip ir daug kas negalioja) :) nuostabus kantrybes ir relaksacijos seancas :) "Tanzanija labai grazi, pasistenki ten pabuti ilgeliau" patare kun. Hermanas Sulcas, kai snekejom telefonu (lietuviskai!). Ir is tikro - Tanzanija labai grazi salis! As keliavau jos siaure - palei Viktorijos ezera i Mwanza.sekesi: tai reikiama masina pasitaikydavo laiku ir nuvesdavo pakeliui magistraliniais zvyrkeliais, tai policininkas padejo susistabdyti fura, ir po to land roveri Toyota ir sekmingai vakare pasiekiau Mwanza. Kai babunai(didziules bezdziones) tupi aukstai medziouse, kai mango medziai lyg pavesines zaliuoja savanose tarp sakuotuju baobabu ir kai artejant prie Viktorijos ezero prasideda nuostabus akmenynai ... vaje kaip cia grazu... Mwanza - skaitosi gan didelis Tanzanijos miestukas, nes cia daug zmoniu:) Sekmadieni i kataliku baznytele einu, kur labai smagiai su vargoneliais, bugnais ir toks didziulis jaunimo choras kai uztraukia giesmes tai uch! vakarop prie Viktorijos ezero - sutinku laivuka besiruosianti i kelione ir zvejus traukianciu tinkla - tai prisijungiu ir as :) issimaudau ir prirenku akmenuku nuo Viktorijos ezero, tardamas jam ate ... vakare jau atsigules lovoje isgirstu laivuka sakant Tu Tu Tu - cia tikras uostamiestis :) anksti ryta 6.00 am prisistatau i autobusu stoti ir didziulis musu autobusas pajuda i Arusha - miesta prie Kilimandzaro sniegynu! kelias ne pats geriausias todel vietoj 15 val uztrunkam 30 val :) nieko nuostabaus, nes cia afrika - cia zmones laimingi ir laiko neskaiciuoja (iskyrus Nairobi :) pakeliui ir padanga nuleidzia, ir su policija ilgokai tenka aiskintis vairuotojui ir atejus nakciai nebegalim vaziuoti...taciau vaizdai nepakartojami...prarades laiko supratima suprantu, kad visai noreciau kad si kelione nesibaigtu ... ir taip toliau ... kilimandzaras, Nyeri, Nairobio NP, muziejus, Kenijos skautu varzybos ... pratesimas po savaites adresu http://akademikai.lt/~jonis/afrika Aciu uz demesi ir palaikyma! Ad meliorem! Tarnauti! brolis Jonas Mikaliunas Vilnius, 2005 08 13

Sveiki,

Taigi tesiu pasakojima apie nepaprastai nuostabias
keliones Rytu Afrikoje - sykart: Tanzanija. Kai geru
asfaltuotu keliu kalnuotomis Rwandos vietovemis riedi
100km 5 val. tada supranti kad i krauja Vakaru
kulturoje iauges posakis "LAIKAS - PINIGAI" cia
negalioja (kaip ir daug kas negalioja) :) nuostabus
kantrybes ir relaksacijos seancas :)

"Tanzanija labai grazi, pasistenki ten pabuti
ilgeliau" patare kun. Hermanas Sulcas, kai snekejom
telefonu (lietuviskai!). Ir is tikro - Tanzanija labai
grazi salis! As keliavau jos siaure - palei Viktorijos
ezera i Mwanza.sekesi: tai reikiama masina
pasitaikydavo laiku ir nuvesdavo pakeliui
magistraliniais zvyrkeliais, tai policininkas padejo
susistabdyti fura, ir po to land roveri Toyota ir
sekmingai vakare pasiekiau Mwanza. Kai
babunai(didziules bezdziones) tupi aukstai medziouse,
kai mango medziai lyg pavesines zaliuoja savanose tarp
sakuotuju baobabu ir kai artejant prie Viktorijos
ezero prasideda nuostabus akmenynai ... vaje kaip cia
grazu...

Mwanza - skaitosi gan didelis Tanzanijos miestukas,
nes cia daug zmoniu:) Sekmadieni i kataliku baznytele
einu, kur labai smagiai su vargoneliais, bugnais ir
toks didziulis jaunimo choras kai uztraukia giesmes
tai uch! vakarop prie Viktorijos ezero - sutinku
laivuka besiruosianti i kelione ir zvejus traukianciu
tinkla - tai prisijungiu ir as :) issimaudau ir
prirenku akmenuku nuo Viktorijos ezero, tardamas jam
ate ... vakare jau atsigules lovoje isgirstu laivuka
sakant Tu Tu Tu - cia tikras uostamiestis :)

anksti ryta 6.00 am prisistatau i autobusu stoti ir
didziulis musu autobusas pajuda i Arusha - miesta prie
Kilimandzaro sniegynu! kelias ne pats geriausias todel
vietoj 15 val uztrunkam 30 val :) nieko nuostabaus,
nes cia afrika - cia zmones laimingi ir laiko
neskaiciuoja (iskyrus Nairobi :) pakeliui ir padanga
nuleidzia, ir su policija ilgokai tenka aiskintis
vairuotojui ir atejus nakciai nebegalim
vaziuoti...taciau vaizdai nepakartojami...prarades
laiko supratima suprantu, kad visai noreciau kad si
kelione nesibaigtu ...

ir taip toliau ... kilimandzaras, Nyeri, Nairobio NP,
muziejus, Kenijos skautu varzybos ...

pratesimas po savaites adresu
http://akademikai.lt/~jonis/afrika

Aciu uz demesi ir palaikyma!
Ad meliorem! Tarnauti!

brolis Jonas Mikaliunas
Vilnius, 2005 08 13