Kas Naujo?

Skautų naujienos

2005-09-05

Žygis APYNYS, arba „Kandidatas ir Kandidatas”

Žygis prasidejo jau „Žvaigždologo” pabaigoje. Aš su Vyteniu nusprandėme atlikti labai sudėtingą žygį į Elektrėnų marių salą.

Susitikome pirmadienį ir išvykome į Elektrėnus traukiniu. Kadangi traukinių iki Elektrėnų nėra, tai pasivaikščiojome 6 km ir užsukome pas savo močiutes, gyvenančias Elektrėnuose.
Pavalgėme ir traukėme toliau.
Vėl paėjėjome kokią valandėlę iki sanatorijos ir nukirtę kelis medelius pasidarėme plaustą. Jį uždengėme kilimėliais, sukrovėme daiktus ir plaukėme. Plaukimas pasirodė tikrai sunkus net ir mums – patyrusiems plaukikams. Vanduo buvo ne pats šilčiausias, o ir plaustą stumti buvo taip pat nelengva. 45 minutės – ir mes jau vietoje!!!
Išlipome, pavalgėme ir užmigome.
Kitą dieną tobulinome plaustą, gilinome mazgų žinias, žvejojome, nardėme, maudėmės ir šiap diskutavome apie viską. Rytę pabudome ir pamatėme nuostabų vaizdą – nieko nesimato! Rūkas buvo toks tirštas, kad buvo sunku įžiūrėti savo kojų galus.
Pavalgėme ir nusprandėme, kad plauksime atgal anksčiau nei planuota, nes kilo vėjas, o jis tikras plaukikų priešas. Kelionė atgal buvo dar lengvesnė ir šiltesnė, nes buvo įdienoję ir saulutė šildė.
Žygis pavyko, VALIO!!!
Žygio pavadinimas kilo vos išlipus iš vandens ir pamačius apynį.
Taip pat netoli tos salos neseniai nuskendo vienas mano mokyklos mokinys, pažįstamas ir draugas, žygio metu buvo uždegta žvakute jam ir neseniai žuvusiems kernaviečiams.
Šis žygis dedikuojamas jums, mano draugai.

Brolis Martyška