Kas Naujo?

Skautų naujienos

2005-09-27

Po stovyklos „Kartą statėm laivą...“

Lietuvos pajūryje, prie pat Palangos oro uosto, Kunigiškėse, vyko darbo – poilsio stovykla. Stovykla buvo paremta pagal Lietuvos skautijos „Mini grantų“ programą. Dalyvavo patyrę jūrų skautai iš Kauno krašto. Mus koordinavo ir mokė „Jotvingių jachtų flotilės“ komodoras k. Svajūnas Bradūnas

Stovyklos atidarymas įvyko pirmadienio rytą, tačiau jau pora dienų stovyklavietėje gyveno grupė skautų, kurie parengė sodybą stovyklavimui: pastatė stiebą vėliavai, pagamino lauko prausyklą, sutvarkė tualetą, surentė pakeliamą laužavietę. Taip pat tą savaitgalį sudalyvavo Klaipėdoje vykusioje Jūros šventėje: apžiūrėjo į uostą atplaukusias jachtas ir laivus.Susitiko su Lenkijos jūrų skautais, kurie buvo atplaukę su savo tristiebiu laivu “Zawisza Czarny" ir buvo labai svetingai priimti. Sekmadienį susirinko visi stovyklos dalyviai – devyni jūrų skautai (Jonas, Eglė, Šarūnas, Arnas, Giedrė, Ieva, Valdas, Gytis ir aš - Inga), su tikslu – remontuoti ir prisidėti prie XXa. pradžioje statyto būrinio laivo atstatymo.Stovyklos metu kas rytą bėgome iki jūros daryti mankštą. Dieną dirbome prie laivų: tvarkėme senovinį gafelinį kuterį, mokėmės remontuoti savo turimus vienviečius laivelius „Optimist“. Taip pat mokėmės apskaičiuoti jachtos burių plotą, buringumo centrą, matuoti laivą ir braižyti brėžinius. Vakarais buriavome karjere netoli stovyklavietės. Pirmomis dienomis buriavome tik burlente, kurią mums paskolino sodybos šeimininkas, o antrą savaitę netgi rengėme „Match race“ regatas su savo „Optimist“ klasės laiveliais. Taip pat geru oru eidavome prie jūros, maudėmės, žaidėme futbolą, mėtėme amerikietiško futbolo kamuolį, taip pat loginius žaidimus: „Carcassone“, „Monopoly“, šaškėmis ir šachmatais. Kartas nuo karto pildėme specialiai stovyklai užvestą dienoraštį, kuriame savo mintis reiškė visi stovyklos dalyviai.Savaitgalį turėjome ilgą pasivaikščiojimą į Palangą, prie Birutės kalno esantį skautų slėnį. Jo metu stebėjome „Kuršių marių“ regatos dalyvius, kurie apsisukinėjo prie ženklo, prie Palangos tilto. Dar kartą buvome į Klaipėdą nuvažiavę – ėjome į karinę Lietuvos flotilę. Ten mes turėjome galimybę apžiūrėti keletą flotilės laivų – miniką, fregatą, aprūpinimo maistu ir degalais laivą.Jūrų skautai, k. Svajūno dėka, įgijo labai daug naujų ir praktiškų žinių: išklausėme paskaitą apie dažus, gruntavimą, burlentės ir jachtos valdymą ir žinoma daugybę įdomių istorijų apie buriavimą, žiūrėjome Amerikos Taurės regatos finalinius plaukimus bei filmą apie būriavimą.
Projektas stovykla nesibaigė. Po stovyklos visi kartu dar susirinkome dalyvauti „Stasio Marcinkevičiaus“ regatoje. Ši regata vyko jūroje. Didelis dėkui skiriamas, jachtos „Sūduva“ kapitonui Rimantui Dovydaičiui, kuris mus priėmė į savo laivą šioje regatoje. Taip pat dar įvyks iškilmingos projekto uždarymo ir herbinių „Jotvingių jachtų flotilės“ emblemų įteikimo iškilmės. Tikimės, jog tuo mūsų bendradarbiavimas nepasibaigs. Ir toliau planuojame rengti bendrus projektus.

pat. j. s. Šarūnas, Valdas ir Inga.

Gero Vėjo!!!