Kas Naujo?

Skautų naujienos

2012-01-11

Vietoje Trijų karalių – trys skautai

Trijų karalių šventės, Kristaus Apsireiškimo iškilmės, metu, po namus vaikšto trys išminčiai, karaliai ar kitose šalyse vadinami magais.

Trijų karalių šventės metu, po tikinčiųjų namus vaikšto trys išminčiai, karaliai, kaikuriose  šalyse dar vadinami magais. Šiais metais trys broliai (patyrę skautai Almantas Vilbikas, Simonas Krutulis bei sk.v. Vyis šulinskas) nešė gerąją naujieną Marijampolės vaiko tėviškės namams.

Viešoji įstaiga Marijampolės vaiko tėviškės namai globoja ir katalikiškai auklėja našlaičius, bei tėvų globos netekusius vaikus. Vaikai gyvena šeimynose, o jų gerove rūpinasi socialiniai darbuotojai. Vaiko tėviškės namai užtikrina vaikams humanistinį, tautinį ir katalikišką auklėjimą, siekia  atskleisti jų kūrybines galias, ugdo juos kaip sąmoningas asmenybes, dorus Lietuvos piliečius. Kadangi jų veikla labai artima skautavimo principams todėl ir sugalvojome nuvykti būtent pas juos.

Apsilankymo metu vaikų klausinėjome ką jie yra girdėję apie Tris karalius, iš kur jie keliauja ir kokiu tikslu. Išgirdom daug įvairiausių pasakojimų, bet vaikus labiausiai sudomino mūsų keistas apsirengimas, mat pas juos ėjome ne kaip persirengėliai, bet kaip skautai. Tik nedaugelis galėjo įvardinti kas mes tokie, o tuo labiau ką mes veikiame, todėl prie arbatos ir vaišių jiems šiek tiek papasakojom apie skautus ir jų kasdienybę. Vaikų akyse matėsi susižavėjimas ir noras visa tai išbandyti ir patirti patiems. Už pasakojimus ir apsilankymą, viename namelyje buvome pavaišinti tikrais karališkais pietumis (labai dėkojam už nuostabius bulvinius blynus!). Išeidami ir užverdami namų duris ant staktos užrašydavom Trijų karalių simbolius +K+M+B, o aplankę visus namelius, kartu su vaikais ir personalu susirinkome salėje. Joje buvo uždegtos žvakutės imituojančios laužą ir vaikai atliko Kalėdine tematika paruoštus pasirodymus, kuriais jie nustebino ne tik mus, bet ir kartu salėje susirinkusias auklėtojas bei direktorių. Su vaikais dar sužaidę keletą skautiškų žaidimų, padainavę,  turėjom atsisveikinti, bet pažadėjom dar būtinai susitikti!

Apie mus rašo:

http://www.vtnm.lt

http://www.suduvosgidas.lt/index.php?cid=45&new_id=142018

 

,